Tühista tellimus

Uudised

Lelle Alternatiiv 2010 alustab!

Tänavu juba seitsmendat aastat aset leidev muusikafestival Lelle Alternatiiv on oma püsikülastajate seas muutunud mõneti kultuslikuks. Tähtsaim osa selles on kahtlemata olnud külastajatel ja vabatahtlikel endil, kes oma sünergiaga on aasta aasta järel moodustanud maagilise ja vabameelse õhkkonna. Ei saa alahinnata ka Imsi mäe- ja järveäärse kaunist loodust ega loomulikult bände. Viimasel kahel suvisel Alternatiivil kokku on mänginud üle saja eripalgelise ansambli Eestist ja välismaalt. Sel aastal rõõmustab publikut kolmveerandsada esinejat neljal eri-ilmelisel laval. Peale rokkbändide on tänavu oodatud ka folki, elektroonikat ja teisi muusikasuundi viljelevad artistid. Lisaks veel kõiksugu esinejad, kelle etteasted ei pruugigi tingimata muusikaga seotud olla. Publikule avaneb seega ekstravagantne meelelahutuse assortii, mis keerleb peatusteta reede õhtust pühapäeva hommikuni.

Selleks, et Lelle Alternatiivile jõuaksid parimad võimalikud esinejad, on lava-aja soovijatel ennast mai keskpaigani meie kodulehel – www.lellealternatiiv.ee – võimalik registreerida. End kirja pannud artiste saavad kodulehe külastajad hinnata ja arvustada. Põnevamatele ja paremaid hääli saanud etteastetele esitatakse juuni alguses esinemiskutse.

Ülimalt oluline ürituse toimumiseks on ka vabatahtlike abistajate osalus. Kuna Lelle Alternatiiv on mitte-tulunduslik üritus, vajame me teie abikäsi selle teostamiseks. Mida vabatahtliku töö endast täpselt kujutab saab lugeda meie kodulehelt. Samuti on sealt juba praegu võimalik valida meelepäraseid ülesandeid ennast abistajaks registreerides.

Seega muusikud ja kõik teised ägedad esinejad – pange oma nimi kirja. Kui seekord lavale ei kipu, tulge meile appi. Või tulge lihtsalt nautima! Eelmüügis maksab pilet vaid 175 krooni, kohapeal 200. Milline iganes osalemise alternatiiv sobib - suve parim elamus on 9-11 juulil Lelles garanteeritud!

 

Veebruari Alteranatiivi esinejad on selgunud!

Veebruari Alteranatiivi esinejad on selgunud!

20. veebruaril leiab Lelle (uues) kultuurimajas aset järjekorras juba kolmas Veebruari Alternatiiv. Tänavu aasta lõbustavad rahvast järgmised maailmavallutuslikud kollektiivid:

18:00 - 18:30 Dirtkillers
18:45 - 19:15 Unholy Fables
19:30 - 20:00 Channel for Sound
20:15 - 20:45 Leinapeni
21:00 - 21:30 Tora Bora
21:45 - 22:15 KukeProtest
22:30 - 23:00 Override (FI)
23:15 - 23:45 Punkentsefaliit
00:00 - 00:45 PööLoY GLääNZ
01:00 - 01:15 One Arm Short (SWE)
01:30 - 02:00 Far From Sane (SWE)
02:15 - 03:00 Fatal If Swallowed (SWE)

Piletihinnaks on jätkuvalt 35.-

Täpne info veebruari.lellealternatiiv.ee

Lelle Alternatiiv

Veebruari Alternatiivi toimumisaeg muudetud!

Kõigile, kes oma plaanidesse on rasvaselt märkinud Veebruari Alternatiivi, on meil tähtis teadaanne. Nimelt oleme sunnitud ürituse täpselt nädala võrra edasi lükkama. Uus kuupäev on seega 20. veebruar.
Palume sügavalt vabandust kõigilt, kelle plaanid see sassi lööb. Samas loodame, et positiivset energiat jätkub teil sellegipoolest piisavalt, et lilled Lelles veebruariski kasvama panna.

Lelle Alternatiivi videod YouTube-s

Kõigile, kellele meeldib oma plaane varakult paika panna,  anname teada, et muusikafestivali Lelle Alternatiiv 2010 kuupäevad on määratud 9-11. juuliks.
Samuti on selge LA väikese venna, Veebruari Alternatiivi, aeg – selleks on 13. veebruar, 2010.
 
Et ootamine tunduks lühem, tahame tuua tükikese Alternatiivist teile koju kätte. Selleks hakkame veebiportaali YouTube üles riputama lõike Lelles esinenud artistide esinemistest. Lelle Alternatiivi kanalit saab jälgida siit: http://www.youtube.com/lellealternatiiv
 
Esimesed kaks ansamblit, keda teile esitleme, on paljudele tõenäoliselt juba ammused tuttavad. NiiChungin & The Strap-on Faggots, kui Giuseppe Perverdi Big Band on tänavu saanud maha oma esimese albumiga. Heitke pilk peale, kuidas neil Lelles läks.
 
Materjali on üles võtnud MTÜ Audiovisuaalne Meedia
 
www.lellealternatiiv.ee

Uued videod

Lelle Alternatiivi Youtube kanalisse on lisandunud uued videod Soome ansamblitelt Fumble ja Blueintheface.
Neid samasid ansambleid võib näha juba homme - 4.12 Tallinnas klubis Rockstar's ning laupäeval, 5.12 Tartus Genialistide Klubis esinemas!

Nautige!

Infot

Nüüd on valmis ka infobuklett (http://www.lellealternatiiv.ee/Lelle_Alternatiiv_2009_taskuinfo.pdf), mille saab välja printida ja festivali ajaks tasku pista! Sealt leiab kaardid, esinejate ajakava ning olulist infot festivali kohta.

Kui Lelle ei jõua, saab kaasa elada arvuti taga, selleks ava http://www.kullaauk.ee/pls/apex/f?p=279:510:::::G_OBJECT_ID:3721 või http://www.lellealternatiiv.ee/?page_id=174 ja naudi mõnusat mussi. Ülekanded toimuvad vahemikus 10.07 kell 18:00 - 11.07 kell 02:00, 11.07 kell 15:00 - 12.07 kell 05:00 ja 12.07 kell 15:00 - 12.07 kell 00:00. Millist bändi millal vaadata leiad ajakavast http://www.lellealternatiiv.ee/?page_id=121&a=ajakava .

Tere mu noored ja vanad sõbrad

Tere mu noored ja vanad sõbrad.
Mina olen rajude vuntsidega Lelle Alternatiivi bussijuht Väino ja ma tahan teile rääkida ühe loo.

See lugu räägib ühest maru vahvast muusikafestivalist, kuhu kõik noored ja vanad mehed ja naised rõõmsasti heinakuu teisel nädalavahetusel kokku tulevad ja kolm päeva hea muusika saatel toredasti elust rõõmu tunnevad ja välja teenitud sellesuviseid puhkamise päevi tähistavad...
Lelle Alternatiiv toimub 10 – 12 juuli Raplamaal Lelles.

Kolmel päeval, kolmel laval astub üles kokku 53 ansamblit Eestist, Soomest, Lätist ja Rootsist.
10. juulil toimub nn. soojenduspidu vastavalt ilmale, kas uues kultuurimajas või kultuurimaja sisehoovis. Soojendusprogrammi eest on vastutavad 11 eriliselt valitud muusikalist kollektiivi.

11. juulil oleme ilmast hoolimata Imsi mäel kahe suure lava ees maratonil ja teeme seda, mida mujal Eestis ei tehta(parandage mind, kui ma eksin) - rokime 30 bändi saatel 15 tundi jutti

12. juulil tõmbame selleaastasele festivalile joone alla jälle vastavalt ilmale, kas uue kultuurimaja ees või sees, kuulates bände, kus lauluhäält teevad ainult naisterahvad.
Nüüd seletan mõne sõnaga lahti, miks Lelle Alternatiiv 2009 on just nii ja mitte naa.

Nagu me kõik teame, ei ole meie maal mitte nii head ajad kui möödunud aastal (kuid see läheb varsti mööda! NÕUS ? Väga hea! ; ).

Selleks, et Lelle Alternatiivi ei tabaks sama raske saatus nagu naaberfestivale, otsustasime päris korraldamise alguses teha 2009. aastal ühepäevase festivali ja läksime selle plaaniga. Läksime, kuni avastasime, et ansambleid registreerib palju, registreerib nii palju, et neid sai ühtekokku tükimaad rohkem kui eelmisel aastal. Ja registreerunutele ära öelda on raske. Nii otsustasime anda endast parima, et piiratud vahenditega korraldades võimaldada maksimaalselt paljudele bändidele lavale saamine ja et Lelle Alternatiiv kestaks festivalile kohaselt mitu päeva. Selleks tuli festivalile leida uus vorm. Kui piiratud vahenditega sobiva vormi leidmine oli veel suhteliselt lihtne, siis vormile sobiva koha leidmine enam nii lihtne ei ole olnud. Sellest tulenevalt kestab Lelle Alternatiiv 2009 kolm päeva, kontserdid toimuvad kahes kohas, kolmel laval, 53 bändiga.

Seega traditsiooniliselt värske ja hea rock'n'rolli küla nagu juba 5 aastat.

Lugupidamisega

Teie

Lelle Alternatiivi bussijuht Väino

Pressiteade 03.07.09

3 päeva, 3 lava, 53 üllatusi täis muusikalist kollektiivi.
Raplamaal Lelles toimub 10. – 12. juulil muusikafestival Lelle Alternatiiv ´09.

Festivalile omaselt on kuuendat aastat toimuvale muusikapeole oodata ohtralt esinejaid kodumaalt ja naaberriikidest. Kolmel päeval, kolmel laval astub üles kokku 53 ansamblit Eestist, Soomest, Lätist ja Rootsist.

Selleks, et maratonfestivalil vapralt vastu pidada, hakkame muusikalihast soojendama juba reedel.

10. juulil 18.00 – 02.00 toimuva soojendusprogrammi eest on vastutavad 11eriliselt valitud muusikalist kollektiivi kodumaalt ja naaberriikidest.

Kui soendus on tehtud, on aeg võtta osa täispikast rock´n´rolli maratonist, mis ilmast hoolimata toimub välilaval. 11. juulil kell 15.00 koguneme Imsi mäele kahe suure lava ette, et kolmekümne ansambli muusikalise loomingu saatel 16 tundi rokkida, finiš pühapäeva hommikul kell 06.00.

Selleks, et minimeerida maratonile järgnevat vigastuste ohtu ja vältida pingutusele järgnevat lihasvalu, masseerivad ja lõdvestavad pühapäeval alates pealelõunast kuni südaööni teie muusikalihaseid tosinkond naisvokaali ehk pühapäeval 12. juulil kell 15. 00 – 00.00 laval ainult naislauljatega muusikalised kollektiivid.

NB! Kogu festivali muusika on kordumatult ainulaadne ja suurepärane segu 53 ekstrahoolega valitud rock 'n' rolli orkestri muusikalisest loomingust, millele lisab väärtust Imsi mägedele ainuomane kaunis reljeef ja kaunistab suvine rabajärv.

2008. aastal 32 tundi järjest live muusikat pakkunud maratonfestivalil astus üles 60 ansamblit Eestist ja mujalt. Festivalist sai osa 2000 muusikahuvilist.

Lelle Alternatiiv 2009 - 3 päeva, 3 lava, 53 bändi!

Sellesuvine Lelle Alternatiiv toimub 10.-12. juulil Raplamaal, Lelles.

Reedel, 10.juulil kell 18 lüüakse festival käima, kui siselava vallutavad järgemööda 11 näljast bändi. Laupäevaks, 11. juuliks kolib pidu õue ning kahel suurel laval paugutavad lakkamatut turmtuld 30 ansamblit. Pühapäeval, 12. juulil minnakse tagasi tuppa ning kuni südaööni pakuvad kõrvarõõmu tosinkond ainult naisvokaalidega koosseisu.

Ühtekokku esineb Lelle Alternatiivil 36 kodumaist ning 17 välisriigi artisti.

Ka hinnad hoitakse alternatiivselt madalal.
Reede 25 EEK
Laupäev 100 EEK
Pühapäev 25 EEK


140 registreerunud ansambli hulgast toome teieni järgneva maitsva valiku:


Reede 10.07
Talisman
Stupid Luck
Bird People SE
Köömes
The Happs' LV
KukeProtest
The Briefing LV
Band Versus Music LV
Giuseppe Preverdi Big Band
Fumble
Aklemator

Laupäev 11.07
HRR!
Chuu LV
Close to Infinity
PopSandals
Merwis
Brigadir Braun
The Filler
Rebuke SE
Börte
Deep Silence LV
T69
Mike SE
Kelder
We Got Company SE
The Flowers of Romance
SthlmSyndrome SE
Smashed Nail Sister
Define FI
Psychoterror
Mullets n' Bullets FI
Cantilena
Oranzas Brivdienas LV
Driven
FahrenHate
Nevesis
Ambrosia LV
Stonechrist
Spermik
LaKaLuuk
Pluuto

Pühapäev 11.07
Koficore
Crimson
Kongomania
Our Story
Miip
Gella LV
Decode
PimpFish
Deserving Case LV
Conflict OK!
Blueintheface FI
Püha Kõblas


Kohtumiseni Lelles!

Lelle Alternatiiv '09

Lelle Alternatiiv 2009 leiab aset 10.-12. juuli!!!

Eesti südames on üks maagiline paik, mil’ nimeks Lelle. Juba viimased viis aastat on see koht võõrustanud üht kõige alternatiivsemat festivali, millest eales siinpool Läänemerd kuuldud on. Toetudes üksikute kohalike vabatahtlikule entusiasmile, on festival kasvanud paljude jaoks aasta muusikaliseks tippsündmuseks. Kokkuvõtvalt öeldes on see rock/punk/metal üritus mõeldud selleks, et tuua kokku ühtviisi nii vanad kui noored muusikud ja pealtvaatajad nautima stressivaba suvist ilma ja head muusikat imekaunil Imsi mäe- ja järveäärsel.

Eelmisel aastal kogunes umbes kaks tuhat inimest osa saama Lelle Alternatiivist 2008. Selle keskmes oli 60 ansamblit viiest riigist, kes mängisid kahel laval vahetpidamata 32 tundi järjest.

Sellel aastal kestab Lelle Alternatiiv kolm päeva. Reede õhtul, 10. juulil toimub ülessoojenemise pidu kohalikus kultuurimajas, kus oma väge näitavad kümmekond bändi. 11.juuli on tunnistajaks kaheteisttunnisele kontserdile kahel laval festivali peaalal Imsi mäe- ja järveäärsel. Üles astub 30 ansamblit. Kolmas päev, 12.juuli ja pühapäev, on võõrustajaks mahasoojenemispeole taas kultuurimajas 10 bändiga.

Seega rändur, pane tähele! Sellest võib kergelt saada Sinu parim suvine elamus!