Veebruari Alternatiiv 2008

Veebruari Alternatiiv 09.02.2008

 

Kui Mae ja Veerpalu Otepääl alles stardikoridoris seisid, oli Lelle Alternatiivi (LA) meeskonnal tööpäev juba täies hoos. Ja oli ka põhjust- õhtul (laupäeva, 9. veebruari) toimus esmakordselt Veebruari Alternatiivi nimeline üritus. Pidu, kus esines ühtekokku 9 bändi ning kust käis läbi üle 200 inimese. Pole paha, kui arvestada, et LA üritused- nimelt on traditsiooniks saanud suvine pidu, mis sel aastal juba viiendat korda toimub- ei aja taga kasumit, vaid sõltuvad ise suuresti toetustest ning kasumgi suunatakse heategevusse.

Ettevalmistused algasid juba varakult. Nimelt ulatas LA meeskond sõna otseses mõttes abikäe aidates remontida peopaiga WC-d. Allakirjutanu võib omast kogemusest kinnitada, et kui mõnel kontserdil kannatad viimase piirini, siis seal võisid ka pooltühja paaki ühtelugu tühjendada. Lisaks koristati kultuurimaja ümbrust enne ja pärast pidu. Kusjuures ei ole tavaline, et esinev bänd- Canis Lupus- säärase tegevuse juures kaasa lööb. Justkui loomulikult andis oma panuse ka Marek Nuut, kes on varemgi LA ürituste juures abiliseks olnud.

Hea on tõdeda, et kultuurimaja juhataja üritusele vastutulevalt rohelist tuld näitab, andes sellega korraldajatele kindluse ning ka vaimse toe. Sest kuidas muidu tuldaks peole, millel puudub tervituskampaania massimeedias, üle Eesti- nii Hiiumaalt kui pealinnast ja mujalt. Info keskne allikas oli Margo Koppelmanni koostatud kodulehekülg ja nagu näha, siis üsna hea allikas.

Korraldajad tänavad Politseid meeldiva koostöö eest. Kuigi tuleb nentida- õnneks positiivselt-, et isegi turvamehel Raivo Tammusel oli suhteliselt igav tööpäev. Teisalt oli ta muusikafännina väga rahul, kuna sai tutvust teha enda jaoks uute bändidega. Eks oli LA meeskonna mõte juba esimest Lelle Alternatiivi korraldades anda esinemisvõimalus noortele ja vähetuntud esinejatele. OÜ Pillipood tehnika abil leidis nii mõnigi kollektiiv üles noodid, mis justkui võluväel saalitäie rahvast hüppama panid. Need särgid, mis kuivaks jäid, olid kindlalt vähemuses. Kuna külastajatel oli võimalus öö kultuurimajas veeta, siis polnud sedagi karta, et märjalt õue minnes külmetutaks.

Viimane bänd pakkis oma pillid kokku kella kahe ajal. Seejärel näidati huvitavat ja humoorikat videot suvisest Lelle Alternatiivist 2007. Oh seda üllatust, kui õnnestus iseennast ekraanilt fikseerida.

Kes ise kohale ei jõudnud, sel on võimalus saada ülevaade üritusest läbi Liis Reimanni silmade. Nimelt oli ta fotograafi rollis ja ametlikud pildid olemas kõigile vaatamiseks saidil http://public.fotki.com/Mauzi/veebruarialternatiiv

Kui Mae ja Veerpalu juba autasustamistseremoonialt lahkusid, kogus Veebruarialternatiiv alles tuure üles… Ja peol käinud olid õnnelikud, et üritus toimus laupäeval, sest siis sai terve pühapäeva rahulikult sellest sündmusest välja elada. Aga meeldivad mälestused jäävad.

 

Külastaja pilguga,

Hergo Tasuja

 

Pildid

http://public.fotki.com/Mauzi/veebruarialternatiiv

http://fotoalbum.ee/photos/tiibklaver/sets/360261

http://tigu.hk.tlu.ee/~kristjan/Veebruarialternatiiv

 

Esinesid

Seevald

Canis Lupus

Ohutsoon

Pervertum Debile

KukeProtest

Hiir

B.A.G.

Sick Of Sorrow

tonight we´ll talk about